Home › W jaki sposób się zachować, kiedy przytrafi się nam wypadek komunikacyjny w Szkocji?

W jaki sposób się zachować, kiedy przytrafi się nam wypadek komunikacyjny w Szkocji?

Stłuczki komunikacyjne to często zdarzenia losowe, które mogą przydarzyć się wszystkim. Trzeba pamiętać, że procedury podczas tego rodzaju zdarzenia wyglądają różnie, w zależności od kraju, w którym przebywamy. W UK, tak samo jak w Polsce, podczas wypadku powinno się po pierwsze zachować spokój i wymienić się danymi osobowymi z drugim uczestnikiem zdarzenia. Wypadek drogowy w UK – odszkodowania Każdy, kto doznał uszczerbku na zdrowiu w wyniku kolizji może starać się o rekompensatę. Osoby uprawnione do tego to m.in. kierowca samochodu (gdy wypadek nie był z jego winy), pasażerowie (nawet, gdy wypadek to wina kierowcy), osoby potrącone, najbliższa rodzina – w przypadku śmierci. W UK możemy postarać się o rekompensatę z tytułu np. zwrotu kosztów naprawy auta, powstałych szkód fizycznych lub urazów psychicznych albo też całkowitego zwrotu kosztów leczenia (można wnosić też o rentę, kiedy uszczerbek na zdrowiu jest nieodwracalny). Ważne jest, aby od wypadku nie minęły 3 lata. Wypadek samochodowy w Anglii – co warto wiedzieć Jeśli dochodzi do kolizji, zawsze należy skorzystać z pomocy lekarza – nawet, gdy czujemy się dobrze i wypadek nie wyglądał bardzo groźnie. Podstawą jest więc wizyta w szpitalu lub u swojego lekarza rodzinnego – również, gdy na początku nie mamy niepokojących symptomów (mogą się pojawić później).

Kiedy sytuacja jest kryzysowa, powinno się szybko wezwać służby ratownicze. W UK trochę inaczej prezentuje się procedura obowiązkowa przy takim wypadku.

Tutaj o winie oraz odpowiedzialności za zdarzenie decyduje zakład ubezpieczeniowy, w porozumieniu z firmą prawniczą, która sprawę prowadzi.

Starajmy się więc wybierać rzetelną i godną zaufania firmę ubezpieczeniową. Poza tym, firmę ubezpieczeniową należy poinformować o każdym wypadku – nawet, gdy jest to niewielka stłuczka i nie ma potrzeby wzywać policji.

Informacje, jakich potrzebujemy na miejscu stłuczki to głównie wszystkie dane pasażerów, określenie marki, modeli i numerów rejestracyjnych samochodów, szczegóły na temat ubezpieczenia. Warto zdobyć również dane do kontaktu świadków wypadku, narysować plan wypadku, wziąć pod uwagę na warunki pogodowe, niezbędne jest wykonanie zdjęć pojazdów..