Home › Poczyń, by uśmieszek widniał na twojej buzi!

Poczyń, by uśmieszek widniał na twojej buzi!

Przechadzasz się ulicą i widzisz tyle ludzi, a żadne z nich się nie śmieje.

Każde z nich ma przygnębioną minę, która w pierwszej kolejności rzuca się w oczy. W naszych głowach w momencie tworzy się opinia o tych osobach. wiadome jest, że ludzie, którzy się śmieją są rejestrowani jako ci bardziej milsi, pozytywni. Można by powiedzieć, że wręcz infekują uśmiechem! Prawdopodobnie śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund.

Nie jest pewne czy to się sprawdza, ale nie zaszkodzi spróbować.

Bywają także dni, kiedy nie masz ochoty na żadną rozrywkę, pogrążasz się w smutku i wyczekujesz aż sobie pójdzie. Pomóż mu w tym! Zrób, aby poczuł się niechciany, a przez to prędzej da ci spokój. Najprostszym sposobem jest najzwyklejsze ruszanie się. Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz także poćwiczyć.

Wtedy twój mózg uwalnia endorfiny, a przez nie świat wydaje się być piękniejszy.

Można rzec, że swego rodzaju narkotyk, ale całkowicie nieszkodliwy. Oprócz tego, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie. Spójrz ile korzyści! Jeśli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wówczas jest większa szansa na to, że dopadnie cię chandra. Sporo osób tak ma. Twój organizm tylko "wyłapuje" poszczególne bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu. Można właśnie w taki sposób to wyjaśnić. Gdy budzisz się, odsłaniasz rolety, a za oknem dostrzegasz ujmujące słońce, którego promienie lekko dotykają cię po twarzy, ptaszki wesoło śpiewają, to wszystko motywuje do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by zrobić coś, czego nie robi się na co dzień. Ach, gdyby tak ciągle mogło być. Niestety, okres posępnej jesieni sprzyja temu, by zawinąć się w koc jako naleśnik i namawia do tego, żeby przekoczować w ten sposób przez całą nadchodzącą zimę. Wówczas należy wziąć sprawy w swoje ręce i ostatecznie mu odmówić.

Odnajdź swoje hobby, które dotychczas zaniedbałeś, a jeżeli jeszcze go nie masz, to spróbuj je odnaleźć! Udowodniono, że nawet nieprawdziwy uśmiech może przynieść korzyści.

Pomaga redukować stres i poprawia samopoczucie. Uśmiech może także wpływać korzystnie na stosunki z innymi ludźmi, przez co ułatwia kontakt z nimi.

Dzięki uśmiechowi i pozytywnemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny.

Ludzie zaczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania.

Ustawisz swój umysł na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby.

Jak można zauważyć, śmianie się ma sporo swoich zalet. Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób szeroki uśmiech!.


<< Poprzedni
Następny >>