Home › Masz długi? Weź pożyczkę przez internet online.

Masz długi? Weź pożyczkę przez internet online.

Przeglądając różnorodne projekty domów, myślimy nieraz, który z projektów będzie tani do ukończenia i korzystny później w utrzymaniu.

Dużo z nich wygląda zachęcająco, lecz w praktyce okazuje się generować duże koszty. Nierzadko zależy to od teoretycznie nieistotnych elementów. Powinno się zwłaszcza zwrócić uwagę na parę fragmentów domu, za sprawą których da się poczynić znaczące oszczędności.

Pierwszym elementem jest dach. Oczywiście bardzo modne są obecnie dachy wielospadowe. Naprawdę mogą one prezentować się malowniczo, jednak czasami są nawet dwa razy bardziej kosztowne od typowych dachów o dwóch spadach, o zbliżonej powierzchni. Duży koszt generują krawędzie wielospadowych dachów, które wymagają stosowania drogich –akcesoriów. Przy dachach tych kosztowne są też prace robotników, termin realizacji jest długi a ponadto istnieje większe ryzyko, że wystąpi nieszczelność. Dlatego osoby, jakim zależy na niższych kosztach oraz prędkim wykończeniu domu, powinny wybierać projekty z dwuspadowym dachem. Aktualnie preferowane są domy niskie, parterowe i rozłożyste.

Nieraz jednakże wielkość działki wymusza konieczność zastosowania piętrowego projektu, posiadającego poddasze. Wówczas warto zwrócić uwagę, jaka jest wysokość ścian – musi być ona wysoka, dlatego że wtedy powierzchnia użytkowa poddasza będzie większa nawet do trzydziestu procent. W innym przypadku może być potrzebne podniesienie dachu, co jak wiadomo wyzwala koszty, ale także musi zgadzać się z planami miejscowych urzędów. Jeszcze jedna kwestia istotna przy wyborze dobrego projektu budynku to jego powierzchnia.

Niektórzy poszukujący interesują się wyłącznie potężnymi projektami, a w rzeczywistości tak znaczna powierzchnia często jest niepotrzebna.

Należy kłaść również uwagę na to, aby w domu było jak najmniej korytarzy, a większa ilość powierzchni do użytku, dzięki czemu także mniejsze pokoje wydają się mniej ciasne. Mówi się, że dla standardowych rodzin wystarczyć może dom o powierzchni między 130 a 160 m2 i na takich propozycjach najkorzystniej byłoby się skupić, dlatego że duża powierzchnia będzie tylko generować dodatkowe koszty..
Autor artykułu: Masz komornika? Skorzystaj z ofert firm udzialających pożyczki bez BIK.