Home › Jak zaplanować dzień z noworodkiem?

Jak zaplanować dzień z noworodkiem?

Urodzenie się małego dziecka najczęściej powoduje znaczące zmiany w codzienności jego rodziców.

Swobodne dotąd spędzanie czasu ulega sporym zmianom. Wyjścia do restauracji, spotkania z przyjaciółmi czy nocne imprezy w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Upłynie trochę czasu zanim za tym zatęsknisz. Znacznie wcześniej zaczniesz zastanawiać się, jak powinien wyglądać twój dzień, aby nie zwariować. Stara mądrość mówi: śpij, kiedy niemowlę śpi. Wiele matek ironicznie dodaje do niej: gotuj kiedy dziecko gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta. Nie warto jednak podważać tego porzekadła. W pierwszych dniach po pojawieniu się dziecka to właśnie niemowlak powinien być najważniejszy. Spróbuj poświęcić mu jak najwięcej swojego czasu. Nie przejmuj się wczorajszymi garami w zlewie czy poplamioną podłogą w przedpokoju.

Wszelkie domowe porządki mogą zaczekać.

Dziecko jest teraz najważniejsze.

Oswój się z myślą, że nowy członek rodziny będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu z mamą.

Musisz być w pobliżu.

Nie zdziw się, gdy maluch będzie często domagał się jedzenia. W pierwszych tygodniach na świecie maleństwo nie ma jeszcze uregulowanych przerw między kolejnymi posiłkami. Może więc zdarzyć się, że raz przerwa wyniesie kilka godzin, a następnie maleństwo będzie wołało jeść co kilka minut. Podstawową zasadą, jaka powinna rządzić życiem młodej matki jest brak planu dnia. Przy nieustalonym rytmie dobowym niemowlaka każdy plan może okazać się nieskuteczny. Jeśli weźmiesz na siebie za dużo obowiązków, łatwo możesz zirytować się, gdy nie uda ci się ich wykonać. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zająć się wykonywaniem domowych obowiązków w czasie drzemki dziecka.

W tej sytuacji poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast bez potrzeby się denerwować. Nie denerwuj się, gdy na początku dbanie o maleństwo będzie cię przerastać.

Wiedza przychodzi z czasem..
Kliknij po więcej informacji: potrzebne mi ultrasonografy medyczne

<< Poprzedni
Następny >>