Home › Czy jest sens robić głodówke

Czy jest sens robić głodówke

Kiedy nie jemy, nie dostarczamy do organizmu kalorii.

Wtedy nasz metabolizm rozpoczyna trawić nagromadzoną tkankę tłuszczową.

Wydaje się wobec tego, że głodówka to pierwszorzędny sposób na obniżkę masy ciała.

Czy jednakże by na pewno? Specjaliści uwydatniają, że długotrwałe nie dostarczanie do organizmu cennych substancji odżywczych jest groźne dla zdrowia! Warto w takim razie dowiedzieć się kiedy i w jakim celu można wykorzystywać głodówkę i jak długo powinna ona trwać.

To nie zawsze jest nieefektywne! Zjawiskiem jest, że fachowcy w szeregu przypadków zalecają przeprowadzanie całodziennych głodówek. Nie ma to jednakże na celu redukcji masy ciała ludzkiego a oczyszczenie organizmu ludzkiego z nagromadzonych toksyn, które są w stanie wywoływać liczne kłopoty zdrowotne. W celu tracenia wagi zaleca się stosowanie diet o niskiej wartości energetycznej. Skuteczność bazuje na tym, że nie pozbawiamy się jakichkolwiek składników odżywczych, niemniej jednak przyjmujemy ich trochę mniej aniżeli naprawdę potrzebujemy. Wtedy nie czujemy zmęczenia, głodu ani innych dolegliwości. Na początku waga ma spadać prędzej. Usuwamy albowiem z organizmu nadmiar wody. W późniejszych etapach proces redukcji tkanki tłuszczowej nieco zwolni, ale nie powinno to być niepokojącym objawem.

Oczyszczanie organizmu z toksyn może stać się oszałamiającym początkiem do późniejszej diety.

Warto niemniej jednak pamiętać, aby w czasie trwającej maksymalnie jeden dzień głodówki uzupełniać niedobór płynów. Spożycie wody powinno oscylować nawet w granicach dwóch litrów na dobę. Jest to minimalna, zalecana przez profesjonalistów dawka..