Home › Co na prezent ślubny od świadka

Co na prezent ślubny od świadka

W przeszłości nie miało się dylematów na temat tego, co podarować bliskiej parze z okazji ślubu. Oczywiste było, że kupuje się upominki przede wszystkim praktyczne, które przydadzą się młodej parze na nowej drodze życia, kiedy razem zamieszkają, a zatem darowało się sprzęty AGD oraz inne przydatne rzeczy. Współcześnie jednak zwykle pary mieszkają ze sobą przed ślubem i młodzi mają już takie rzeczy, zatem ich darowanie zdarza się już rzadko, chyba że chodzi o upominki bardziej funkcjonalne, rzeczy, jakich nigdy nie jest zbyt wiele, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel czy piękne, luksusowe ręczniki. Co jeszcze współcześnie można podarować nowożeńcom?
Młoda para nierzadko przed ślubem sugeruje swoim gościom, co chciałaby otrzymać.

Co prawda teraz już raczej nie robi się list prezentów, co było w częstym użytku jeszcze nie tak dawno temu, ale zwykle wiadomo, czy młodzi preferują prezenty, czy może raczej pieniądze.

Zdecydowana większość preferuje to drugie rozwiązanie, ponieważ zawsze jest to trafiony dar, poza tym pieniądze przydają się w każdym przypadku, podczas gdy prezenty rzeczowe nie zawsze.

Na szczęście chyba nikt nie wybiera się na ślub ludzi, których gustu zupełnie nie zna, niewielkie jest zatem niebezpieczeństwo, że popełni się wielką gafę. Co istotne, narzeczeni zazwyczaj mają też własne preferencje co do tego, czy chcą dostawać kwiaty.

Współcześnie coraz częściej uważa się je za nieprzydatny i mało sensowny wydatek, zatem nowożeńcy wolą otrzymywać na przykład kupony lotto, maskotki, które potem oddają do domu dziecka bądź karmę dla zwierząt, oddawaną potem do schroniska. Jeśli nie jest to określone w zaproszeniu albo młodzi nie wspomnieli o tym, warto sprawdzić, jak wygląda ta kwestia, aby uniknąć niezręcznej sytuacji – albo niepotrzebnych kosztów..